Arvonnat

omarvonta

 

Voit voittaa joka arkipäivä

OTAVAMEDIA OY:N SUURARVONNAN 2017 SÄÄNNÖT

  1. Päävoitto 50.000 euroa arvotaan 13.12.2017.
    Päävoiton arvontaan osallistuvat Otavamedian kaikkien lehtien ja tuotteiden Suurarvonnan voimassaoloaikana 10.12.2016 – 12.12.2017 kirjautuneet tilaukset ja arvontahetkellä voimassaolevat Etuasiakkuudet.
  2. Joka arkipäivä arvotaan 100 euroa vuoden 2017 ajan.
    Arkipäivävoittojen arvontaan osallistuvat Otavamedian kaikkien lehtien ja tuotteiden arvontahetkeen mennessä kirjautuneet tilaukset ja voimassaolevat Etuasiakkuudet.
  3. Päävoitto arvotaan viranomaisen valvonnassa. Päävoitosta ilmoitetaan kirjatulla henkilökohtaisella kirjeellä ja arkipäivävoitoista ilmoitetaan henkilökohtaisella kirjeellä.
  4. Otavamedia maksaa voittojen arpajaisverot.
  5. Arvonnan järjestäjällä on oikeus julkistaa arvontojen tulokset julkaisemissaan lehdissä, verkkosivuilla ja markkinoinnissa. Nimi- ja osoitetietoja voidaan käyttää ja luovuttaa markkinointitarkoituksiin henkilötietolain mukaisesti.
  6. Otavamedian henkilökunnalla ei ole oikeutta osallistua arvontoihin.

2017 PÄIVÄARVONNAT

2.1. Liisa Ääri, Huittinen
3.1. Petteri Ohtonen, Helsinki
4.1. Pirjo Toivonen, Rovaniemi
5.1. Arto Matilainen, Jämsä

9.1. Annikki Samppala, Kihniö
10.1. Anna Koivisto, Raisio
11.1. Tuula Patrikka, Tuusniemi
12.1. Riikka Saukkonen-Pietarinen, Ruokalahti
13.1. Jaana Mustonen, Juva

16.1. Rauno Salo, Turku
17.1. Liisa Riihimäki, Peräseinäjoki
18.1. Heli Kangasniemi, Harjavalta
19.1. Kirsten Wiklund, Vaasa
20.1. Toivo Ropponen, Niinimäki

23.1. Tapani Luomaranta, Kempele
24.1. Pirjo Nurmi, Raisio
25.1. Seija Lappi, Vantaa
26.1. Tiina Seikkula, Lahti
27.1. Kimmo Rantanen, Turku

30.1. Matti Viskari, Forssa
31.1. Ritva Ehrström, Turku
1.2. Eino Näsi, Uusikaarlepyy
2.2. Pentti Kämäräinen, Nastola
3.2. Henri Kyllönen, Kuhmo

6.2. Irene Välikorpi, Rovaniemi
7.2. Teuvo Takula, Muurame
8.2. Eija Kangasoja, Sievi
9.2. Voitto Pursiainen, Rautavaara
10.2. Helena Latva, Seinäjoki

13.2. Pirkko Sirviö, Rovaniemi
14.2. Mervi Piiparinen, Kuopio
15.2. Kalervo Välipakka, Viitasaari
16.2. Tero Stor, Helsinki
17.2. Pirkko Saarnio, Loviisa

20.2. Kyllikki Hentilä, Lumijoki
21.2. Heli Hartvik, Piikkiö
22.2. Jari Huovinen, Loukusa
23.2. Teuvo Lankinen, Naantali
24.2. Matti Sutinen, Helsinki

27.2. Helena Antikainen, Toivala
28.2. Seija Kuisma, Vantaa
1.3. Timo Kankaanpää, Pori
2.3. Heimo Mäkinen, Turku
3.3. Markku Seppälä, Sippola

6.3. Markku Mäkinen, Vaasa
7.3. Olli Lehtonen, Jyväskylä
8.3. Petri Kuisma, Rovaniemi
9.3. Sanni Saksi, Toivakka
10.3. Satu Ketola

13.3. Toini Naukkarinen, Kirjavala
14.3. Juhani Lindgren, Vantaa
15.3. Jenni Jokinen, Hämeenlinna
16.3. Päivi Hyrkkö, Helsinki
17.3. Pekka Herlevi, Vaasa

20.3. Pentti Kiljunen, Parkumäki
21.3. Irja Korento, Taivalkoski
22.3. Hilkka Kari, Nakkila
23.3. Maria Pirttimaa, Rovaniemi
24.3. Päivi Suhonen, Helsinki

27.3. Susa Jukanen, Helsinki
28.3. Marjatta Kesti, Tyrnävä
29.3. Maria-Anne Laakkonen, Vihti
30.3. Jorma Kivipato, Kouvola
31.3. Julianna Järvinen, Hyvinkää

3.4. Raimo Kosonen, Helsinki
4.4. Marjatta Lehti, Jokioinen
5.4. Jouko Levonen, Espoo
6.4. Arto Rimppi, Kouvola
7.4. Niilo Torniainen, Turku

10.4. Eeva-Liisa Varsa, Espoo
11.4. Tuula Huisman, Muurame
12.4. Håkan Kindstedt, Porvoo
13.4. Tommi Halonen, Oulu

18.4. Helena Ylikoski, Tampere
19.4. Juha Huhtala, Vihti
20.4. Toni Kallo, Sieppijärvi
21.4. Maila Lappalainen,Ruokalahti

24.4. Ulla-Pia Kokko, Taipalsaari
25.4. Riitta Lindström, Kuusankoski
26.4. Ari Virta, Joensuu
27.4. Osmo Vainoa, Kemiö
28.4. Janne Launiainen, Porvoo

2.5. Leena Lehtiniemi, Pori
3.5. Maire Kauppila, Tuusula
4.5. Antti Leppänen, Lahti
5.5. Kirsi Jääskeläinen, Vantaa

8.5. Jukka Leinonen, Helsinki
9.5. Maili Kotiranta, Lappi
10.5. Kalevi Lampila, Tampere
11.5. Matti Huttunen, Eura
12.5. Petri Holopainen, Varkaus

15.5. Markku Salminen, Pori
16.5. Aarno Saarinen, Hajala
17.5. Virpi Marjomaa-Rajamäki, Piippola
18.5. Pauli Kettunen, Nuppulinna
19.5. Niina Hottinen, Outokumpu

 

22.5. Leena Savolainen, Varkaus
23.5. Teuvo Niinimäki, Lappeenranta
24.5. Ritva Pykäläinen-Syrjänen, Helsinki
26.5. Hannele Kovanen, Helsinki

29.5. Marjatta Kataja, Tuulos
30.5. Birgit Säylä, Säkylä
31.5. Helena Matkaselkä, Kempele
1.6. Taru Salminen, Eura
2.6. Liisa Saarinen, Kotka

5.6. Antti Suontausta, Hyvinkää
6.6. Reijo Bäckman, Naantali
7.6. Timo Nupponen, Espoo
8.6. Seppo Holappa, Paltamo
9.6. Sirkka Ruotsalainen, Iisalmi

12.6. Antti Rahikkala, Pärjänsuo
13.6. Seppo Salonen, Kauhajoki
14.6. Sirkka Jokela, Jämijärvi
15.6. Reijo Hurme, Orimattila
16.6. Matti Syvänen, Lempäälä

19.6. Olli Kuivila, Tuusula
20.6. Taimi Myllykangas, Kuusankoski
21.6. Tuomo Kauppinen, Helsinki
22.6. Eila Niemi, Kuusankoski
23.6. Samuli Aikio, Utsjoki

26.6. Kari Hakuni, Kauvatsa as
27.6. Tarja Salo, Pöytyä
28.6. Hannu Pietilä, Rovaniemi
29.6. Janne Halme, Helsinki
30.6. Reijo Julkunen, Kiuruvesi

3.7. Eero Paakkinen, Helsinki
4.7. Maija Kyllönen, Hyrynsalmi
5.7. Anne Ahtiainen, Littoinen
6.7. Keijo Savela, Helsinki
7.7. Auli Patokoski, Järvenpää

10.7. Virve Huuska, Rauma
11.7. Anita Nousiainen, Järvenpää
12.7. Ritva Mattila, Pori
13.7. Helena Hakanen, Jyväskylä
14.7. Liisa Toivonen, Joutsa

17.7. Matti Leppälä, Tampere
18.7. Terhi Junnila, Jyväskylä
19.7. Eila Nyström, Klaukkala
20.7. Jouko Huuskonen, Karttula
21.7. Leila Mäkivuoti, Ylöjärvi

24.7. Marja-Liisa Vuorinen, Tottijärvi
25.7. Eeva Heino, Parkano
26.7. Juhani Laitila, Kerava
27.7. Maija Vainionpää, Oulu
28.7. Teemu Sainomaa, Kerava

31.7. Matti Mononen, Tarttila
1.8. Pertti Asikainen, Tampere
2.8. Marjatta Forselius, Keuruu
3.8. Eila Mujunen, Lahti
4.8. Pentti Moilanen, Jämsä

7.8. Kimmo Poutiainen, Tampere
8.8. Soili Heinonmäki, Laukaa
9.8. Aira Viljakainen, Mikkeli
10.8. Michael Aarnio, Espoo
11.8. Mikko Lappalainen, Rantasalmi

14.8. Kaarina Uotila, Kirkkonummi
15.8. Aila Kärkkäinen, Tampere
16.8. Raimo Kuivalainen, Helsinki
17.8. Olavi Kalenius, Lahti
18.8. Jouni Kalamäki, Oulu

21.8. Hilkka Schwartz, Lempäälä
22.8. Ari Airaksinen, Sipoo
23.8. Leena Aksila, Kemi
24.8. Eero Kumpulainen, Runni
25.8. Raija Harju, Vantaa

28.8. Hannu Nurmela, Ranua
29.8. Pekka Kervinen, Heinävesi
30.8. Sirkka-Liisa Vakkala, Kuivaniemi
31.8. Kaija Närhi, Jyväskylä
1.9. Matti Viljanen, Juva

4.9. Hannu Pesu, Siltakylä
5.9. Riitta Savolainen, Jyväskylä
6.9. Anneli Matikainen, Lahti
7.9. Esko Kemppainen, Oulu
8.9. Irma Mutta, Tampere

Tutustu myös Otavamedian yleisiin kilpailujen ja arvontojen sääntöihin.